Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

GMP+ Certifikace bezpečnosti krmiv

Společnosti certifikované GMP+ FSA (Feed Safety Assurance) prokazují, že splňují všechny požadavky a podmínky pro zajištění bezpečnosti krmiv.

GMP+ FSA je mezinárodně uznávaným programem pro řízení bezpečnosti krmiv. Účelem je odpovědná kontrola produktů živočišného původu a produkce komodit, které jsou součástí dodavatelského řetězce krmiv. Požadavky normy GMP+ FSA vycházejí především z požadavků norem ISO 9001, HACCP a legislativních požadavků EU. Tato norma je použitelná v celém dodavatelském řetězci, od produkce a výroby zemědělských komodit přes výrobu krmiv, obchodování, skladování až po přepravu hotového krmiva po celém světě.

Výhody GMP+ FSA pro vaši organizaci:

  • Odlišuje vaši organizaci v krmivářském průmyslu na domácích i na mezinárodních trzích
  • Vyhovuje vysoké poptávce po certifikaci dodavatelského řetězce krmiv
  • Zahrnuje koncepty HACCP s dalšími změnami založenými na nových poznatcích vycházející z normy ISO 22000 Systému řízení bezpečnosti potravin
  • Je nedílnou součástí při transparentním zajišťování kvality krmiv a souvisejících služeb v tomto průmyslovém odvětví

GMP+ MI 105 GMO
V důsledku tržní poptávky po krmivech bez GMO v rámci Evropské unie (EU), vytvořila společnost GMP+ International řízený standard GMO GMP + MI105 GMO. Toto rozšíření proběhlo za účelem usnadnění vyhovění požadavkům a poptávce na trhu pro krmivářské společnosti.

Vnímání spotřebitelů hraje důležitou roli v poptávce po potravinách a krmivech, které neobsahují GMO. V současné době se v odvětví krmiv používá mnoho mezinárodních i vnitrostátních norem „bez GMO“. Německý standard VLOG nastavil kritéria pro odvětví potravin a krmiv v Evropě, proto se společnost GMP+ International rozhodla spojit síly právě s tímto silným partnerem, aby mohla uspokojit poptávku, po tomto typu hodnocení, zejména na Evropském trhu.
 
V různých zemích Evropy, včetně Německa a Francie, byly vydány právní předpisy týkající se označování výrobků živočišného původu (maso / mléko / vejce) jako GMO/ bez GMO. Toto označení je závislé, mimo jiné, na krmivářském průmyslu, v němž jsou kladeny určité nároky na kvalitu používaných surovin. Podmínky související s výrobou „bez GMO“ potravin živočišného původu vyžadují použití kontrolovaných krmiv, bez použití GMO surovin. Standard GMP+ MI105 GMO byl vyvinut právě pro tyto potřeby krmivářských a potravinářských společností napříč celým spektrem Evropského trhu.
 
GMP+ BCN DE1 QM Milch
Pokud jste výrobcem či dodavatelem krmiva pro mléčný skot v rámci německého trhu, je pro vás, toto rozšíření standardu GMP+, tou správnou volbou. Německé potravinářské společnosti i maloobchodní řetězce neustále zvyšují své požadavky, na kvalitu a řízení bezpečnosti potravin a vstupních surovin včetně krmiva mléčného skotu.
 
Spolupráce s Intertek
Intertek je zkušený a celosvětově uznávaný certifikační orgán pro bezpečnost potravin s kompletním souborem správné výrobní praxe (Good Manufacture Practice GMP) a dalšími důležitými standardy bezpečnosti a kvality potravin, jako jsou certifikace uznávané GFSI. Jsme akreditovaným subjektem pro udělování certifikátů pro široké portfolio norem, které jsou považovány za celosvětové referenční hodnoty pro ty nejlepší postupy v potravinářském a krmivářském průmyslu. V Interteku vám nabízíme více než jen zajištění certifikačního auditu a vydání certifikátu. Díky našemu Total Quality Assurance systému máme odborné znalosti, zkušenosti a globální působnost, abychom vás mohli podpořit ve vašem podnikání a provést celým certifikačním procesem, pomohli vám čelit vnějším nárokům a maximalizovat výhody certifikace GMP+ FSA ve vaší společnosti.
 
Potřebujete se nás zeptat? +420 270 003 236
 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236
 

Audity a certifikace pro bezpečnost potravin