Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

BES 6001 Certifikace

BES 6001 je nezávislý certifikační systém třetích stran, navržený tak, aby umožnil posuzování a certifikaci produktů z hlediska odpovědného zajišťování zdrojů.

Vzhledem k tomu, že se evropská vláda zaměřuje na udržitelný rozvoj, mnoho společností potřebuje prokázat, že jejich budovy jsou postaveny s ohledem na aspekty udržitelnosti. Odpovědné získávání stavebních výrobků je prokázáno prostřednictvím řízení dodavatelského řetězce a správy produktů a zahrnuje sociální, ekonomické a environmentální rozměry.

BES 6001 je uznáván řadou certifikačních systémů BREEAM a Kodexem pro Sustainable Homes, v němž lze získat kredity pro stavební výrobky nezávisle certifikované podle rámcového standardu BES 6001.

Spotřebitelé jsou stále více znepokojeni tím, odkud produkty, které kupují, pocházejí. V celé společnosti jsou nyní zavedeny a uznávány vysoce transparentní systémy odpovědného zajišťování zdrojů – Fairtrade, Rainforest Alliance, Marine Stewardship Council, FSC, PEFC atd. Certifikace BES 6001 dává výrobcům příležitost:

 

  • Odlišovat své výrobky od konkurence
  • Prokazovat dobrou pověst a přední postavení společnosti
  • Srovnávat výrobní výkon a přispívat k neustálému zlepšování prostřednictvím certifikace
Projektanti a nákupčí zároveň získávají výhody:

 

 

  • Zabezpečení dalších kreditů BREEAM pro jejich budovy
  • Snížení rizika v dodavatelském řetězci
  • Prokazování dobré pověsti a vedoucí postavení společnosti.
BES 6001 Responsible Sourcing zahrnuje řízení organizace, řízení dodavatelského řetězce a požadavky týkající se řízení udržitelného rozvoje, jako jsou sociální a ekonomické dopady. Rámec standard zahrnuje řadu kritérií, která stanoví požadavky organizace na řízení dodávek produktů v souladu se sadou dohodnutých zásad udržitelnosti, jejichž přesný rozsah je určen zapojením zúčastněných stran.

 

Kliknutím zobrazíte seznam společností aktuálně certifikovaných BES 6001

Potřebujete se nás zeptat? +420 270 003 236
 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236
 

Audity a certifikace