Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

IATF 16949 - Systém řízení kvality v automobilovém průmyslu

IATF 16949: 2016 pomáhá vaší organizaci snižovat odchylky a ztráty v dodavatelském řetězci pomocí neustálého zlepšování.

 IATF 16949 je normou pro systém řízení kvality v Automobilovém průmyslu. Norma aplikuje systém řízení jakosti ISO 9001: 2015 jako základ normy a zahrnuje nejnovější automobilové standardy z celého světa. Přijetím normy, organizace prokazují elitní úroveň závazku k vysoké kvalitě.

Automotive Quality Management Systém zajišťuje, že vaše organizace vytváří kvalitní výrobky a poskytuje služby v souladu s přísnými požadavky automobilového průmyslu. Definuje požadavky na systémy řízení kvality pro návrh a vývoj, výrobu, montáž a instalaci výrobků souvisejících s automobilovým průmyslem, jakož i související služby v automobilovém průmyslu. Získání certifikátu ujišťuje vaše zákazníky o tom, že se vaše organizace zavázala k efektivnímu a konzistentnímu dodavatelskému řetězci.

Jaké má IATF 16949 výhody pro vaší organizaci: 

  • Prokazuje Vašim zákazníkům schopnost poskytovat produkty, které splňují regulační a bezpečnostní požadavky
  • Identifikuje a řeší rizika spojená s vaší organizací, která řídí inovace a zlepšování
  • Poskytuje plán na zvýšení produktivity a efektivity
  • Zajišťuje, že vaše organizace prokazuje etické postupy a společenskou odpovědnost, jako je například protikorupční politika

Přechod na IATF 16949

V říjnu 2016 byl zveřejněn dokument IATF 16949: 2016, který nahradil ISO / TS 16949. Od září 2018 vypršela platnost všech certifikátů ISO / TS 16949. Mezi hlavní změny z ISO / TS 16949 na IATF 16949 patří důraz na bezpečnost výrobků, rozšíření zaměření na řízení rizik, řízení dodavatelů a další. 

Certifikace s Intertek

Certifikace vašeho systému řízení podle uznávané normy pro řízení kvality v automobilovém průmyslu – Automotive Quality Management Systems, vám pomůže k neustálému zlepšování vašich výrobků a spokojenost zákazníků. Naši odborní auditoři přináší inovativní a důkladné auditní řešení, která vám pomohou lépe vidět vaše podnikání. Intertek Total Quality Assurance vám poskytne cenné nástroje k dosažení cílů, k identifikaci úspor nákladů, přizpůsobení se revizím normy a k měřitelnému zlepšení vaší firmy. 

Další informace a zdroje týkající se struktury normy pro certifikaci systému řízení kvality v automobilovém průmyslu:

  • IATF – International Automotive Task Force – Mezinárodní pracovní skupina pro automobilový průmysl je „ad hoc“ skupina výrobců automobilů a jejich příslušných obchodních sdružení, která byla vytvořena za účelem poskytování kvalitnějších produktů zákazníkům z celého světa. Tato webová stránka má přístup k normě 16949, pravidlům, komunikaci, požadavkům OEM a publikacím International Automotive Task Force.
  • IAOB – Mezinárodní úřad pro dohled nad automobilovým průmyslem – jedna z 5 kanceláří pro dohled vytvořená Mezinárodní pracovní skupinou pro automobilový průmysl, která dohlíží na certifikační orgány, které provádějí audity a vydávají certifikáty. Intertek je pod IOAB dohledem.
  • AIAG – Automotive Action Industry Group – spolupracuje s Mezinárodní pracovní skupinou pro automobilový průmysl a 5 dohledovými skupinami vyvíjejícími normu a základní nástroje (FMEA, Kontrolní plán, SPC, MSA atd.) 
 
Potřebujete se nás zeptat? +420 270 003 236
 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236