Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

ISO/IEC 27001 – Systém řízení bezpečnosti informací

Certifikace ISO/IEC 27001 umožňuje organizacím zajistit bezpečnost informací a zmírnit rizika kybernetické bezpečnosti.

ISO / IEC 27001 byla vydána ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO) a Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IEC) s cílem pomoci organizacím zmírnit rizika zneužití soukromí a dat. Porušení bezpečnosti informací může mít za následek ztrátu milionů, dokonce miliard soukromých údajů organizace a citlivých zákaznických dat. Společnosti jsou pod silným globálním tlakem, aby prokázaly, že účinně a kompetentně chrání své systémy před zneužitím a ztrátou údajů.

Společnosti na celém světě reagují na tyto potřeby zavedením ISO / IEC 27001, jediné auditovatelné mezinárodní normy, která definuje požadavky systému řízení bezpečnosti informací. Jedná se o dokumentovatelný soubor zásad, postupů, procesů a systémů, která řídí rizika ztráty dat způsobené kybernetickými útoky, hacky, úniky dat nebo krádežemi.

Norma ISO / IEC 27001 formálně specifikuje implementaci systému řízení a poskytuje organizacím požadavky potřebné k tomu, aby rizika informační bezpečnosti byla pod kontrolou managementu. Norma používá integrovaný rámec řízení rizik, který zahrnuje zásady a postupy, které zahrnují všechny právní, fyzické a technické kontroly zapojené do procesů řízení organizace. Norma se vztahuje na všechny organizace bez ohledu na velikost, průmysl nebo typ podnikání. Společnosti mohou používat certifikaci ISO/IEC 27001 k prokázání vyspělosti jejich prostředí bezpečnosti informací, splnění smluvních závazků nebo získání konkurenční jedinečnosti.

Certifikace ISO/IEC 27001 s Intertek

Dodavatelé a obchodní partneři na celém světě se zabývají bezpečností informací v celém dodavatelském řetězci nebo síti, stále více požadují certifikaci podle uznávané normy ISO/IEC 27001. Certifikace normy ISO/IEC 27001 akreditovaným a respektovaným certifikačním orgánem, jako je Intertek, podporuje pozitivní dopad na značku organizace a potvrzuje závazek organizace k cílenému řešení správy bezpečnosti informací.

Intertek pomohl organizacím na celém světě dosáhnout hladké a efektivní certifikace v souladu s ISO/IEC 27001. Poskytujeme více, než jen certifikát: dává vám nástroje k minimalizaci bezpečnostních rizik ve vaší firmě. Naše auditorské služby třetích stran poskytují záruku nezávislého posouzení, kterou požadují vaši zákazníci a zúčastněné strany.

 

Další zdroje a informace o ISO/IEC 27001

 

Potřebujete se nás zeptat? +420 270 003 236
 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236
 

Audity a certifikace