Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

Posouzení shody - Conformity Assessment Programmes (CAP)

Pomocí našich programů posuzování shody (CAP) Intertek pomáhá vládám v zemích, jako je Saúdská Arábie, Nigérie, Kuvajt, Uganda, Irák, Keňa a dalších, při prevenci dovozu nebezpečného zboží.

Programy posuzování shody Intertek zajišťují, že výrobky jsou doprovázeny testy z uznávané laboratoře a je vydán certifikát před jejich odesláním do cílové země. Testování probíhá podle schválených národních nebo mezinárodních standardů. Intertek má rozsáhlou celosvětovou síť testovacích laboratoří, což znamená, že můžeme provozovat programy posuzování shody pokrývající širokou škálu produktů

Programy Interteku jsou přizpůsobeny tak, aby splňovaly požadavky jednotlivých zemí. Typický přístup k implementaci je následující:

 • Místní vláda nařizuje národnímu normalizačnímu orgánu v zemi, aby prosazoval specifické normy kvality a bezpečnosti dovozu, a definuje seznam produktů, které je musí splňovat.
 • Normalizační orgán určí Intertek, aby provedl testování.
 • Intertek poskytuje vývozcům zkušební služby a vydává certifikáty shody pro výrobky, které prošly zkouškami.
 • Certifikát shody Certificate of Conformity Intertek je povinný dokument vyžadovaný celními orgány.
Intertek je světovým lídrem na trhu v následujících testovacích odvětvích: Elektrické výrobky; textil, obuv a oděvy; hračky; stavební výrobky a petrochemie.

  Výhody
  Prevence dovozu neschválených výrobků na lokální trhy.

  Je zabráněno dovozu nestandardizovaných výrobků, které zajišťuje lokálním výrobcům spravedlivě soutěžit.
  Programy obvykle platí vývozci. To znamená, že náklady nenese vláda ani dovozci.

  Mezinárodní standardy se uplatňují všude, kde je to možné. To znamená, že renomovaní výrobci jsou schopni jednoduše splnit požadavky.

  Programy posuzování shody jsou široce adaptovány s rozvíjejícím se obchodem, aby bylo zabráněno importu nebezpečných a nespolehlivých výrobků do rozvíjejících se ekonomik. Programy posuzování shody Intertek pomáhají tyto situace eliminovat.

  Program posuzování shody (CAP) může fungovat nezávisle. Funguje však nejlépe, když je propojen s programem PSI: certifikát shody (Certificate of conformity) může být jedním z dokumentů požadovaným PSI agentem

  Potřebujete se nás zeptat? +420 270 003 236
   

  Potřebujete poradit, máte dotaz?

  +420 270 003 236
  +420 270 003 236