Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

Certifikace Textile Exchange Standardů

Cílem certifikace Standardů TEXTILE EXCHANGE je podpora udržitelnosti v textilním průmyslu a podpora používání recyklovaných, organických a / nebo preferovaných materiálů k eliminaci dopadů způsobených jejich výrobou. Textile Exchange řídí transformaci textilního průmyslu směrem k preferovaným vláknům, větší integritě, začlenění udržitelných standardů do obchodního modelu a odpovědným dodavatelským sítím.

Dnešní spotřebitelé si při nákupu výrobků, stále více uvědomují téma udržitelnosti. Společnosti všech velikostí se snaží o inovace v hledání udržitelných produktů. Globální značky využívají svého vlivu k přijímání závazků a podpoře používání udržitelných materiálů ve svých dodavatelských řetězcích. Dodavatelé a výrobci se snaží odlišit na globálním komerčním trhu prostřednictvím nezávislé certifikace svých materiálů a ujištěním o udržitelnosti svých výrobků.

Textile Exchange identifikuje a sdílí osvědčené postupy týkající se materiálů, zpracování, sledovatelnosti a konce životnosti produktů, aby se snížil dopad textilního průmyslu na vodu, půdu, vzduch a globální lidskou populaci. Textile Exchange poskytuje znalosti a nástroje, které průmysl potřebuje k významnému zlepšení ve třech hlavních oblastech: vlákna a materiály, integrita, standardy a dodavatelská síť.

Společnost Intertek je globálně akreditována k poskytování nezávislých certifikací následujících standardů, známým v programech Textile Exchange:

  • Global Recycled Standard (GRS) stanovuje požadavky na certifikaci recyklovaného obsahu, spotřebitelského řetězce, sociální a environmentální management a omezení používání chemikálií. Cílem GRS je zvýšit používání recyklovaných materiálů ve výrobcích a snížit / eliminovat škody způsobené jejich výrobou.
  • Recycled Claim Standard (RCS) stanoví požadavky na certifikaci recyklovaného obsahu a spotřebitelského řetězce. Cílem RCS je zvýšit používání recyklovaných materiálů.
  • Content Claim Standard pro deklaraci obsahu (CCS) stanoví požadavky na certifikaci spotřebitelského řetězce od třetích stran a zajištění integrity spotřebitelského řetězce, od surovin po hotové výrobky.

Výhody certifikace Textile Exchange poskytované společností Intertek:

  • Záruka nezávislého posouzení/auditu – od akreditovaného partnera, který poskytuje certifikace v souladu s Textile Exchange a dalšími standardy
  • Globální síť odborníků v odvětví zpracování textilu: audity v oblasti životního prostředí, audity sociálního a etického obchodování a chemického managementu
  • Místní odborníci v zemích, kde se nacházejí dodavatelé, poskytující globální řešení s lokální podporou.
  • Správa procesů a pokynů v průběhu celého životního cyklu certifikace díky webové platformě SourceClear, která poskytuje přehled o vašich certifikacích a pomáhá vám provádět rychlejší obchodní transakce (Scope Certifications, Transaction Certification)

Intertek je předním poskytovatelem Total Quality Assurance pro průmyslová odvětví po celém světě. Partnerstvím se společností Intertek ujistíte své partnery, že si vaše organizace uvědomuje závazek udržitelnosti. Díky největší celosvětové síti auditorů, může Intertek pomoci vaší organizaci splnit cíle etického zajišťování zdrojů, ať už podnikáte kdekoli.

 

 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236