Tento web používá cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s používáním cookies. Více zde.
 
 

Sedex Members Ethical Trade Audits (SMETA) Etické audity

Intertek je jedním z největších poskytovatelů auditů Sedex Members Ethical Trade Audits (SMETA). Tyto sociální audity získávají na významu, že zákaznící se snaží spolupracovat s dodavateli, kteří jsou zapojeni v SEDEXu a tím zajistili požadavky na etické obchodování a společenskou odpovědnost.

Intertek provádí audity SMETA po celém světě a vyhodnocuje, jak jsou naplňovány standardy v oblasti pracovních podmínek, bezpečnosti práce, životního prostředí a obchodní etiky. Členové Sedexu pak mohou tyto informace ukládat, sdílet a podávat o nich zprávy v zabezpečené on-line databázi ve snaze zlepšit pracovní podmínky v celém globálním dodavatelském řetězci.

Audity SMETA prováděné společností Intertek jsou navrženy tak, aby byly akceptovány všemi členy Sedex A a AB, jakož i dalšími zákazníky a zúčastněnými stranami, s cílem: 

  • Snížit zátěž z auditu poskytováním jednoho formátu auditů, který je široce uznáván
  • Motivovat pracovní sílu a současně zvýšit efektivitu na pracovišti
  • Zlepšit stávající programy společenské odpovědnosti
  • Odpovědět na otázky týkající se etického chování nevládních organizací a zákazníků
  • Virtuální hodnocení Sedex (SVA)
Intertek je jednou z mála schválených organizací, která má možnost provádět Sedex Virtual Assessment (SVA) audity na dálku. Audity se provádí pomocí aplikace Intertek Inview, námi vyvinutého softwaru, který umožňuje našim kvalifikovaným sociálním auditorům provádět hodnocení dodavatelů, aniž by byli fyzicky přítomni ve firmě. SVA je kombinací desktopových a vzdálených aktivit, které pomáhají posoudit sociální výkonnost, a umožňují tak dodavatelům i členům udržet v patrnosti sociální otázky a rizika. 

Audity SMETA s Intertek

Intertek provádí audity SMETA od roku 2004, kdy byl process auditování zaveden. Intertek má kvalifikované auditory po celém světě a může nabídnout zákazníkům lokální auditory, kteří rozumí lokálnímu jazyku, místní kultúře, zákonům a různým specifikům v konkrétních regionech. Auditoři společnosti Intertek prochází náročným školením a mají široké zkušenosti v jednotlivých odvětvích, což pomáhá zajistit, že audity SMETA jsou akceptovány všemi zúčastněnými stranami a zákazníky. 
 

Potřebujete poradit, máte dotaz?

+420 270 003 236
+420 270 003 236